On Kasım 22, 2016

Google İngiltere’deki okullara Sanal Gerçeklik getiriyor

Google, İngiltere deki çocuklara Sanal Gerçeklik teknolojisini sunmaya hazırlanıyor.

Sanal Gerçeklik, bu sene büyük bir yol kat etti. Noel’le birlikte İngiliz evlerinin %10 unda Sanal Gerçeklik cihazının girmesi bekleniyor.

Eğlence ve video oyunlar teknolojinin en belirgin kullanım şekilleri. Eğitimde de bunun bir Rol Yapma Oyunu gibi kullanılması yönünde bir çok öneri var.

Google , 1 milyon İngiliz öğrenciyi ve öğretmeni gelecek senenin sonunda SG teknolojisiyle tanıştırıp, bu konuda eğiteceğini açıkladı.

Amaç, çocuklara daha çekici ve eğlenceli bir öğrenme yolu kazandırmak ve onları gelecekteki meslekleri düşünmeye teşvik etmek.

İngiltere’ye gelen Google şefi; “Sanal gerçeklik, öğrencilerin hayal gücünü arttırabilir. İnsan vücudundaki kan akışı ve ya iklim değişikliğinin etkileri gibi konularda bilgi edinmelerinde yardımcı olabilir.” şeklinde konuştu.

“Bugün, yeni kariyer yolculuklarımızın birinde, öğrencilere gelecekteki meslekleri hakkında ilham veren bir sanal yolculuğa çıkacağımız bir sınıfa giriyoruz.”

“Şimdiden yüzlerce öğretmenden geri dönüş aldık. Bu Yolculukların okur yazarlığı ve yazarlık yeteneklerini geliştireceğine inandıklarını, geleneksel eğitim metotlarına tamamlayıcı bir unsur olmak adına heyecan yaratacağına inandıklarını söylediler.”

Google Yolculuk takımı önümüzdeki aylarda Edinburgh, Cardiff, Belfast, Newcastle ve Iverness’i ziyaret edecek, oradaki okullara da SG teknolojisini götürecekler.

Google ayrıca, kariyer fırsatlarını artırmak veya işlerini büyütmek isteyenlere beş saat ücretsiz dijital beceri eğitimi getirme planlarını açıkladı.

2017 boyunca program, İngiltere genelinde 100 şehir ve kasabada yüz yüze eğitimin yanı sıra evde öğrenmeyi tercih edenlere ücretsiz çevrimiçi kurslar da sunacak.
Amaç, bireylerin ve işletmelerin dijital çağda yenilik yapmak ve rekabet etmek için çevrimiçi araçlardan en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyaç duydukları desteğe sahip olmalarını sağlamak.

Ücretsiz eğitim, Google’ın Dijital Garaj Akademisi – herkesin kendi ayarladığı dijital ayarlarını her yerden her an çevrimiçi olarak almasını sağlayan çevrimiçi bir sürüm aracılığıyla da edinilebilir.

  • ZNN Network  0 Yorum 

    0 Yorum

    Bir Yorum Yaz

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir